Jdi na obsah Jdi na menu
 


Praděd - Karlova Studánka

29. 6. 2013

V sobotu 29. června se naše skupina "věrných turistů" vydala na autobusový zájezd na Praděd. Měli jsme všichni trošku obavu o počasí, v pátek to nevypadalo slibně - ale ejhle - sobota se nám vydařila. Za celý den nám nepršelo a bylo překvapivě tepleji než bývá v Jeseníkách - teplé bundy ani rukavice jsme nepotřebovali. Zato ale některým scházely sluneční brýle. Již tradičně jsme vyjeli na Hvězdu, přesně v 10 hodin podle harmonogramu výjezdu vozidel jsme přijeli na Ovčárnu, zaplatili povinný poplatek a tam se naše cesty rozcházely. Někteří šli asfaltovou cestou na Praděd a byli svědky svatby na krásně upraveném prostranství před rozhlednou.
Jiní byli na chatě Barborka, Kurzovní chatě, na Švýcárně a pak jsme koukali jsme z vyhlídky na Petrovy kameny.
Asi polovina účastníků šla ještě od Barborky pěšky do Karlové Studánky  romantickou krajinou v délce 5.5 km po modré značce pod vedením našeho horského průvodce Honzy Marka.
V 16 hodin jsme se všichni setkali v Karlové Studánce, prošli jsme společně malými lázněmi, nabrali léčivou vodu a usedli do autobusu. Jako vždy nikdo nechyběl a na zpáteční cestě bylo  opět veselo až do Havířova.

Zapsala Jarka Půrová a nafotil Honza
 

 

Náhledy fotografií ze složky Praděd - Karlova Studánka

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář