Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční Rožnov

10. 12. 2011
 

ROŽNOV p.RADHOŠŤĚM.

Toto půvabné valašské městečko na upatí památného Radhoště(1.129 m n.m.),stalo se 10. prosince 2011 našim dostaveníčkem.Konal se tady Vánoční jarmark a tam jsme nemohli chybět. Valašské museum v přírodě - živý to svědek zašlých časů,je největším skanzenem ve střední Europě.
Na přivítanou a zahájení Rožnovských slavností zazněly podmanivé tóny hudebníků. Na programu byly koncerty,koledy v kostelíku sv.Anny a Janíkově stodole. Kromě koncertů, prohlédli jsme si bezpočet výrobků různých druhů a materiálů a obdivovali jsme zručnost a dovednost tvůrců, ve snaze zachovat punc minulých lidových tradic.
V tom lidském mraveništi nechyběly a předvánoční atmosféru umocňovaly postavy anděla, Lucky, Mikuláše a čertů z kterých měly děti pořádný respekt. A té s kosou, té jsme se raději zdaleka vyhýbali.
Pak někteří z našich účastníků pokračovali v prohlídce areálu Mlýnská dolina a někteří si vybrali  prohlídku mezinárodní expozici - „Svět drahých kamenů“ (mimo areál dřevěného městečka), která poskytla našim očím opravdovou pastvu.
A dozrál  čas návratu. Odnášeli jsme si sebou příjemné pocity z té předvánoční atmosféry. Organizatořské žezlo tentokrát držela Maruška S.
        Zdraví Vás Hely.
 

Náhledy fotografií ze složky Vánoční Rožnov

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář