Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rešovské vodopády - hrad Sovinec

24. 9. 2005

Turistická cesta – 1. část – Kaňon řeky Huntavy a kaskády – délka trasy cca 4 km

Kaňon řeky Huntavy a kaskády, které zde vytváří, jsou prvotřídní turistickou atrakcí.

 

Výchozí bod je obec Rešov a rozcestník Rešov (545 m.n.m.) u autobus. zastávky. Vycházíme po červené značce výrazným klesáním a přijdeme k rozcestníku Fialův mlýn (400 m.n.m.) – 1 km, kde odbočíme vpravo a za chvíli chůze podél řeky přijdeme k rozcestníku Rešovské vodopády (425 m.n.m.) – 0,5 km

Jejich krásu si nejvíce vychutnáme, když budeme pokračovat ještě dál po červené a projdeme kaňonem kolem jednotlivých kaskád až k rozcestí Nad vodopády (460 m.n.m.) – 0,5 km. Poté můžeme jít ještě kousek dál po zelené (asi 100 m) a prohlédnout si pěkný skalní masív, na jehož vrcholku se nachází zbytky neznámého středověkého hradu. Tento úsek je veden přímo skalnatým korytem řeky, a proto doporučujeme mít pevnou obuv, protože i když ty nejobtížnější pasáže lze překonat po dřevěných schodech nebo můstcích, je zde nutný pohyb po vlhkých kamenech.

Potom se ale musíme vrátit zpět až k rozcestníku Fialův mlýn a k rozcestníku Rešov – 2 km.Obrazek

Turistická cesta – 2. část – Rešov - Sovinec – délka trasy cca 11 km

Středně náročná trasa s krásnými loukami a občasnými výhledy.

Začínáme v obci Rešov u rozcestníku Rešov (545 m.n.m.) u autobus. zastávky. Opět jdeme po červené značce bez výraznějších výškových rozdílů k rozcestníku Lesný vrchol (540 m.n.m.) – 3 km, cestou s hustými lesy a krásně rozkvetlými loukami zejména na jaře a v létě. Dále po stejné značce pokračujeme po hřebeni zpočátku mírným klesáním, poslední kilometr výraznějším klesáním k rozcestníku Valšovský důl – 5 km. Výraznějším stoupáním pak dojdeme k rozcestníku Sovinec hrad, autobusová zastávka (490 m.n.m.) – 3 km. A zde už máme hrad na dlani a připraven k prohlídce.

O našem dnešním putování …

 Severní Morava, to nejsou jen doly, hutě, továrny a měsíční krajina, jak by možná někoho mohlo napadnout. Jsou to také hluboké lesy, krásné hory a v neposlední řadě také místa, která možná nejsou až tak frekventovaná, o to více tam můžeme sami pro sebe najít... Pojďme se na dvě taková místa podívat.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář