Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rabštejn-Bruntál

6. 5. 2006

Údolím Oskavy na zříceninu hradu Rabštejn                           

 

 

Z Bedřichova údolím říčky Oskavy na skalnatý vrchol se zbytky zříceniny hradu Rabštejn. Trasa dlouhá 6 km (s výstupem na hrad) nebo 4 km (bez výstupu). 

 

 

Výchozím bodem je rozcestník Bedřichov-pila (415 m), odkud se vydáváme po červené značce, přičemž mírně stoupáme skrz Bedřichov kolem kostela 1,5 km k rozcestníku Bedřichov-hájenka (475 m).

 

 

 

Tady začne naše trasa: U hájenky odbočíme vlevo a stále po červené pokračujeme chvíli po silnici, z níž po pár metrech odbočíme vpravo na lesní pěšinu a ostře stoupáme  lesem 2 km k rozcestníku Rabštejn-rozc. (709 m) v jehož blízkosti je restaurace, kde pokud je otevřeno se můžeme posilnit před další cestou nebo aspoň osvěžit u pramene s pitnou vodou.

Z rozcestí jdeme dále po červené značce 1 km k zřícenině ve skalách (středně těžké stoupání). Zřícenina Rabštejn (803 m) se nachází uprostřed skalních masívů, které jsou rájem pro horolezce, ale ne jen pro ně, některé ze skalních monumentů jsou zpřístupněny i pro turisty, aby se mohli pokochat výhledy z jejich vrcholů. Odtud se vrátíme zpět 1 km na rozcestník Rabštejn-rozc. (709 m). Pak se stejnou cestou 2 km po červené značce vrátíme k rozcestníku Bedřichov-hájenka (475 m)

 

 

Z rozcestníku pod zříceninou hradu Rabštejn k sošce „Skřítka“

 

 

Z podhradí  zříceniny hradu Rabštejn se vydáme přes sedlo Skřítek k motorestu Na Skřítku“. Trasa dlouhá 7 km.

 

 

 

 

Z rozcestníku  Rabštejn-rozc. (709 m) po modré značce mírně klesáme 0,5 km k rozcestníku Pod Rabštejnem (677 m). Odtud stále po modré mírně stoupáme 4 km lesem po zpevněné cestě přes rozcestník Sedlo Skřítek (870 m) na rozcestník Pod Bílým Kamenem (863 m), kde se od modré značky odděluje zelená vlevo. My se však stále držíme modré značky a pokračujeme lesní pěšinkou 2,5 km skrz krásný smíšený les až na rozcestník Skřítek-motorest (870 m) nedaleko sošky Skřítka a motorestu, kde trasu ukončíme.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář