Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bumbálka-rozhl.Súkenická-Třeštík-Vysoká-Benešky-Soláň (ateliér)

24. 9. 2006

Z Bumbálky na rozhlednu Súkenická (Čarták) a na Třeštík                            

 

 

Krátká trasa pro nenáročné – stoupání na rozhlednu 100 metrů a klesání na Třeštík asi 100 metrů. Délka trasy je 5,5 km. (Jedním směrem pouze 3 km a pak pokračovat druhou trasou).

 

 

Výchozím bodem je Bumbálka rozcestník  (850 m), odkud se vydáváme po červené značce, přičemž mírně stoupáme k rozhledně Súkenická (někdy nazývaná Čarták) lesem 0,5 km k rozcestníku červené a žluté značky  (920 m) a pak k rozhledně (952 m).

Od rozcestníku pokračujeme lesem mírným klesáním cca 0,25 km k hotelu Súkenická, kde jsou pěkné rozhledy i velmi dobrá možnost občerstvení. Po žluté značce (nebo také po sjezdovce za hotelem) klesáme cca 2 km k rozcestníku u tur. chaty Třeštík (850 m).

Pro cestu zpět na Bumbálku k autobusu můžeme zvolit buď cestu od Třeštíku po hlavní komunikaci nebo od hotelu Súkenická po spojovací asfaltové cestě, která vede taktéž na hlavní komunikaci a odtud na Bumbálku. Cesta zpět je cca 2,5 km.

 

 

Od tur. chaty Třeštík na Vysokou, Benešky a na sedlo Soláň

 

 

Cesta vede typickou valašskou krajinou a končí u bájemi opředené hory Soláň. Trasa dlouhá 14 km. Stoupání cca 175 metrů, klesání cca 220 metrů.

 

 

 

 

Z rozcestníku  tur. chata Třeštík (850 m) po červené značce stále prudčeji stoupáme 1,5 km k rozcestníku na vrcholu Vysoká (1024 m). Z místa krásných výhledů klesáme po červené necelé 2 km na rozcestí Polana (900 m). Odtud stále po červené pokračujeme vlnitým terénem 2,5 km na rozcestí Benešky (855 m). Dále po červené pokračujeme necelé 2 km několika terénními výstupy a sestupy  k rozcestníku Pálenice (870 m) a pak klesáme 1,5 km k rozc. Pod Kotlovou (820 m). Následně pokračujeme 3 km zpočátku stoupáním a pak klesáním po červené značce kolem vrcholu Soláň (rozcestník Soláň, hřeben 845 m) a nakonec 1,5 km po červené až na rozcestník sedlo Čarták (803 m) na hlavní silnici, kde cestu ukončíme.Obrazek

 

 

 Obrazek

 

 

 

ObrazekObrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář